Türk Bilim İnsanından Gurur Verici Bir Başarı Daha

“Prof. Dr. Uğur Türe ve Ekibinin Gerçekleştirdiği Ameliyatlar The Neurosurgical Atlas’a Taşınıyor”

Dünya Beyin Cerrahisi Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı Prof. Dr. Uğur Türe ve ekibinin gerçekleştirdiği beyin ameliyatları, gelişmiş beyin cerrahisi teknikleri konusunda dünyanın en kapsamlı ve saygın kaynağı olarak kabul edilen The Neurosurgical Atlas’ta yer alacak.

Bu önemli başarı uluslararası anlamda büyük değer taşımakla birlikte ülkemiz açısından da bir ilk olma özelliğini taşıyor.
Prof. Dr. Uğur Türe ve ekibinin beyin cerrahisi alanına yeni teknikler kazandıran, yüksek başarı oranı elde ettikleri vakaların da yer aldığı ameliyat serisi için gerçekleştirilecek bir dijital kütüphaneyi de kapsayacak çalışmalar için özel bir burs da oluşturulmuştur.

The Neurosurgical Atlas tarafından fonlanan Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Beyin Cerrahisi Anabilim Dalı, Prof. Dr. Uğur Türe Araştırma Bursu sayesinde her yıl iki yetenekli ve yenilikçi genç beyin cerrahı, yapay zekayla ilgili çalışmalara katılma şansına sahip olacaktır.
Ayrıca, araştırıcılar Prof. Dr. Uğur Türe'nin gözetiminde beyin cerrahi tekniklerini ilerletebilmek, ameliyat videoları üzerinde çalışmak ve mikro cerrahi laboratuvarındaki teknik yeteneklerini kuvvetlendirme imkanına da kavuşacaklardır.

Prof. Dr. Uğur Türe’nin beyin cerrahisi için kaynak ve rehber niteliği taşıyacak olan çalışmalarının The Neurosurgical Atlas’ta yer alması, ülkemizde beyin cerrahisinin geldiği uluslararası yüksek düzeyi göstermesi açısından da büyük bir gurur kaynağıdır.

Paylaş

İlgili Yazılar