Özgür Sarıca

Doç. Dr. Özgür Sarıca

Radyoloji Tiroid - Paratiroid Hastalıkları ve Cerrahisi Kliniği

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi

Mezun Olduğu Fakülte ve Yılı

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi, 1991

E-Posta

[email protected]

Kariyer Özeti :

Dr. Özgür Sarıca, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayarak aynı yıl tıpta uzmanlık sınavı ile aynı fakültenin Farmakoloji Anabilim Dalı’nda uzmanlık öğrencisi olarak göreve başladı.1994 yılında Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Radyoloji Asistanı olarak göreve başladı. Asistanlığı süresince (1994-1998) Çukurova Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde bilgi ve görgü artırmak amaçlı rotasyoner asistan görevini sürdürdü.

1998 yılında “Prostat Patolojilerinde Benign-Malign Ayrımında Doppler US İncelemenin Rolü” adlı tez çalışmasını tamamlayarak Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman hekim olarak çalışmaya başladı.1999 yılı sonunda askerlik görevini 18 ay yedek subay olarak Van Askeri Hastanesi’nde tamamladı. Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2000-2005 yılları arasında ağırlıklı olarak bilgisayarlı tomografi bölümünde genel radyoloji uygulamalarını, prostat görüntülemesi ve transrektal biyopsi uygulamalarını sürdürdü. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Perinatoloji Ünitesi’nde erken dönem (11-14 hafta) fetal US ve ikinci düzey obstetrik US uygulamalarına gözetmen olarak katıldı. 2005-2007 yılları arasında manyetik rezonans bölümünde genel radyoloji uygulamalarına devam etti.  

2001-2012 yılları arasında Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yapan Dr. Sarıca, 2012-2014 yılları arasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Meme Radyolojisi Bölümü’nün sorumlu uzman doktoru olarak çalıştı. 2014 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışmaya başlayan Dr. Sarıca, halen radyoloji uzmanı olarak çalışmıştır. Ardından hâlen Yeditepe Üniversite Hastanesi'nde hizmet vermektedir.

Sertifika ve Belgeler :

  • Breast MR Imaging Workshop,  Washington 2014 
  • Digital BreastTomosynthesis Intensive Training, Erlangen Germany 2015. 

İlgi Alanları :

  • Radyoloji
  • Kanser ve Yaşam
  • Girişimsel Meme Radyolojisi
  • Girişimsel Radyoloji (EBİR)

Yan Dal Uzmanlık Alanı

Gaziosmanpaşa Taksim İlk Yardım Hastanesi Radyoloji (1991)

Yabancı Yayın Sayısı

7

Türkçe Yayın Sayısı

3

Uluslararasi Bildiri Sayısı

20