Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi

Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi

Adres

İçerenköy Mah. Hastahane Sok. 4,4/1 34752 Ataşehir / İstanbul

Faks

(0216) 469 37 96

E-Posta

[email protected]    

İstanbul’da 26 Ağustos 2005 tarihinde kurulan Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi, 190 yatak kapasitesiyle akıllı sistemlerle donatılmış alt yapısı ve teknolojisiyle hizmet veriyor.

Yanmaz, çizilmez ve anti bakteriyel malzemeler ile donatılan hastanede insan sağlığı için gereken ayrıntılar üzerinde titizlikle durulmuştur. Sterilizasyona büyük önem verilen Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi’nde, manuel dezenfeksiyonun yanı sıra tüm hasta yatakları yüksek sıcaklıkta su püskürtme sistemi ile yıkanabilmektedir.

Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi Görüntüleme Merkezi’nde yer alan Multislice CT (çok kesitli bilgisayarlı tomografi), 3 Tesla MR, PET-CT (kanserli hücreleri tanıyan) ve Gama Kamera, teşhis ve tedavide kolaylık sağlayan güncel teknolojiye sahip cihazlardan bazılarıdır.

Bilgisayar teknolojisinin etkin olarak kullanıldığı Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi’nde, Hastane Bilgi Sistemi (HIS) yazılımından yararlanılıyor. Bu yazılım, hem hasta bilgilerinin hızla toplanıp işlenerek, tanı ve tedavide kullanılabilmesine olanak tanıyor, hem de hastaya özel tahlil, film, laboratuvar sonuçları gibi bilgilerin, bilgisayar ortamında sunulmasını ve saklanmasını sağlıyor. Bu sistemle doktorlar hastane dışındayken de hasta takibini elektronik ortamda yapabiliyor. Hasta yakınlarına zaman kazandırıyor.

Galeri